Kaletnik Poznań


Zakład szewsko – kaletniczy to miejsce w którym, naprawić można wszystkie przedmioty ze skóry. Jest to fach nie cieszący się większą popularnością wśród młodych. Te warsztaty które jeszcze świadczą tego typu usługi są najczęściej wielopokoleniowe, mają bogate doświadczenie, mistrzowskie przygotowanie. Tą umiejętnością zawodową zajmującą się od pięciu pokoleń, może pochwalić się Kaletnik Poznań. Firma rodzinna działa od 1890 roku dzięki temu, że przekazuje swoje rzemiosło kolejnym dorastającym członkom rodziny. Rzadkością w dzisiejszych czasach jest pielęgnowanie tak wspaniałej tradycji zapoczątkowanej przez przodków. Tacy rzemieślnicy będą nam zawsze potrzebni. Wiadomo że rzeczy nawet te uszyte ze skóry ulegają zużyciu, psują się, wymagają naprawy. Dobrze że istnieje w stolicy wielkopolski warsztacik, który chce służyć profesjonalnymi usługami. Dzięki niemu nie musimy pozbywać się przedmiotu do którego jesteśmy bardzo przywiązani. Lepiej żeby nie zabrakło nam takich mistrzów, którzy mogą nam coś zreperować. Gdyby ich nie było musielibyśmy inwestować w nowy zakup.

Kaletnik Poznań
Kaletnik Poznań

Czym zajmuje się kaletnik?

Wykonywanie wszelkich akcesoriów i przedmiotów ze skóry, oraz ich naprawa to dzieło kaletnika. Jeżeli się komuś popsuje torebka, torba podróżna, walizka, portfel, pasek, odzyska nowe życie w tym zakładzie. Wymiana podszewek, odprutych zamków, załatanie wszelkiego rodzaju dziur łącznie z nabijaniem nowych nitów, nap, guzików. Wszystko to zreperowanie będzie bardzo dokładnie z dbałością o najmniejsze szczegóły z całym poświęceniem aby jak najlepiej zadowolić konsumenta. Dla rzemieślnika zajmującego się tym fachem nie stanowi żadnego problemu uszycie nowej odzieży ze skóry. Potrafi dobrać taki ścieg, żeby nowa spódnica, spodnie, kamizelka, marynarka, kurtka, płaszcz czy rękawiczki wyglądały niezwykle elegancko. Jako jeden z nielicznych kaletnik Poznań, zajmuje się szyciem nowych torebek, portfeli, pasków dla klientów indywidualnych a także dla firm. Oczywiście po wcześniejszej konsultacji ze zleceniodawcą. Dodatkowo zlecić można reperację sprzętu sportowego na przykład zepsutych rękawic, manekinów, różnej wielkości mat. Poradzi sobie także doskonale z odnowieniem pawilonów-ogrodowych, huśtawek, namiotów, krzeseł, leżaków, różnych wiat a nawet żagli. Również cykliści mogą się zwrócić ze zleceniem uszycia nowych kombinezonów, siodeł, toreb motocyklowych i rowerowych. Zakład dba także o czworonogów proponując smycze, obroże, poprawienie transporterów i wielu innych drobiazgów. Wyroby te powstają z ogromnym zamiłowaniem. Świadczone są także usługi szewskie w zakresie wykonania nowego a także naprawy obuwia używanego.

Czy warto korzystać z usług rzemieślnika?

Gdyby nie istniały żadne warsztaty rzemieślnicze zajmujące się bardzo specyficzną dziedziną, wiele wspaniałych rzeczy trafiałoby do śmietnika. W przypadku niektórych przedmiotów wystarczy tylko usunięcie drobnej usterki i dana rzecz może nam nadal sprawiać przyjemność i służyć jeszcze przez wiele lat. W tym zawodzie potrzebne jest nie tylko doświadczenie ale też odpowiedni sprzęt kaletniczy i szewski. Wyroby skórzane są specyficzne, dlatego zwykła maszyna do szycia nie ma tej możliwości. Potrzeba też specjalnych igieł, bardzo mocnych nici. W warunkach domowych trudno byłoby pokusić się o usunięcie powstałych usterek, nie wspominając już o wykonaniu nowej rzeczy. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy podtrzymują tradycję i starają się, pewnością zadowoleni będą klienci a o to właśnie chodzi, pracować i sprawiać innym radość.

Zapraszamy do jednego z naszych trzech oddziałów w Poznaniu:

Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do piątku: 11:00-18:00

tel: 698 870 251
e-mail: szewcpoznan@wp.pl

Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do piątku: 10:00-18:00

tel: 698 870 251
e-mail: szewcpoznan@wp.pl

Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do piątku: 10:00-18:00

tel: 698 870 251
e-mail: szewcpoznan@wp.pl

Odwiedziło nasz już gości!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji

Użytkowanie tej strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies w celu usprawnienia działania witryny oraz tworzenia usług i ofert dostosowanych do Twoich potrzeb. Jeżeli nie wyrażasz zgody opuść tę stronę.

Rozumiem i wyrażam zgodę